Неділя, 28.02.2021, 13:15
Вітаю Вас Гість | RSS

Крилівська публічно-шкільна бібліотека

Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47
Статистика
Статистика
Flag Counter

Бібліотека

Публічно-шкільна бібліотека с. Крилів

Із церковних записів Крилівської Іоанна-Злотоустівської церкви, в 1897 році взнаємо , що: "Алтар без разделений пристроек дл. 7 ар., шир. 8,5 ар. северное предалтарие служит  помещением для церковной ризници, южное – для  библиотеки и церковного архива”. Але бібліотека не збереглася.

Свій новий відлік бібліотека  бере як "хата – читальня”.

Книжковий фонд був невеликий, проте жителі села охоче відвідували читальню. Здебільшого до книги тягнулась молодь. Завідувала "хатою – читальнею” Лук'янчук Ганна. В 60-70-х роках в бібліотеці працювали Кіндзерська Роза, Савчук Раїса.

З 1974 по 1983 рр. – працювали Гнатюк Галина Степанівна, Ярмолюк Галина.

В 1976 році бібліотеці присвоєно звання "Бібліотека відміної роботи”.

В 1977 році бібліотека стає одним з філіалів централізованої системи району. Першочерговим своїм завданням бібліотека ставила забезпечення книгою інвалідів та учасників Великої Вітчизнняної війни, ветеранів праці, партійно – господарського активу. Пріоритетним напрямком вважалось комуністичне виховання трудящих, пропаганда соціалістичного способу життя.

Бібліотека бере участь в республіканській читацькій конференції "Продовольча програма – справа всенародна”.

Розширюються функції бібліотеки,  вона стає культурно – освітнім центром по пропаганді  культурних цінностей, традицій і звичаїв  українського народу, задоволенню запитів читачів у книзі і інформації. Покращується інформаційна робота бібліотеки. Функціонуе ДІФ.  

З 1984 року бібліотеку очолила Кравчук Тетяна Михайлівна. Збільшується книжковий фонд, зростає число читачів.

Бібліотекою проводяться масові заходи, присвячені українській історії, культурі, мові. Традиційним у роботі бібліотеки стало проведення Тижня дитячої та юнацької книги, посвята першокласників у читачі.

При бібліотеці діє клуб за інтересом "Лялька і книга”. За допомогою лялькових вистав проводяться бібліотечні екскурсії для ознайомлення з книгозбірнею та новинками літератури. Запам’яталися дітям лялькові вистави "Ріпка”, "Коза-дереза”, "Колобок”.

У 2003 році бібліотеку реорганізовано в публічно-шкільну з єдиним книжковим фондом 30016 прим. книг в т. ч. 5242 підручників. Бібліотека поєднує функції публічної та шкільної бібліотеки та працює в двох приміщеннях. Книгозбірня стала інформаційним центром в забезпеченні навчвально-виховного процесу. До уваги читачів оформлені книжкові виставки "На допомогу навчальному процесу”, "В усіх тисячоліттях і віках, нехай святиться слово Україна” і інші. Спільно з учителями проводиться День знань, Свято останього дзвоника, підбірки матеріалів з методики викладання шкільних предметів.Тісна співпраця з школою сприяє активізації роботи бібліотеки на допомогу формуванню  морально-правової свідомості школярів, вихованню любові до своєї Вітчизни.

В бібліотеці діє Публічний центр регіональної інформації. Книгозбірня входить в склад КДК.

Форма входу
Пошук
Календар та часи
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту
Урядовий портал
Рівненська обласна бібліотека для молоді