П`ятниця, 19.04.2024, 04:38
Вітаю Вас Гість | RSS

Крилівська публічно-шкільна бібліотека

Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 50
Статистика
Статистика
Flag Counter

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Краєзнавець за покликом душі

“Краєзнавство — це перший ступінь, перша прикмета раціональної освіти — знати своє найближче оточення, знати минуле і сучасне свого народу і відчувати себе живим і свідомим членом живого, свідомого і об’єднаного організму”.

Іван Якович Франко

Краєзнавча діяльність – одна із пріоритетних сфер роботи Крилівської публічно-шкільної бібліотеки. Вона направлена на сприяння соціальному та культурному розвитку регіону, вихованню патріотизму, національної свідомості, поваги до історії, традицій Крилова, поширенню поглиблених знань про неї, охороні та використанню природних багатств, виявленню та популяризації місцевого досвіду, взаємодію з державними і громадськими установами та організаціями, підвищенню престижу бібліотечного краєзнавства.
Одним із аспектів краєзнавчої роботи є формування і достатньо різноманітне використання фонду краєзнавчої літератури. Він включає в себе книги, статті про область в цілому та про Корецький район, інші краєзнавчі матеріали, в яких висвітлюється економічний стан краю, історичні і культурні особливості району, села, екологічні проблеми, а також твори місцевих письменників, поетів, публікації про видатних людей краю та ін.
На основі зібраних краєзнавчих джерел у бібліотеці створено краєзнавчий куточок, в якому зосереджуються краєзнавчий фонд, постійно діюча книжкова виставка «Моє село-краплинка України», Публічний центр регіональної інформації, важливою рисою їх є:мобільність експозицій, карта-схема  села та інші фактографічні й ілюстративні матеріали, краєзнавча картотека, альбоми, папки, теки з газетними матеріалами, довідкові та бібліографічні видання.
Як школярі, так і студенти часто користуються ними для написання рефератів і курсових робіт, і кожен, кого цікавить історія Крилова, може їх переглянути.
Комплектування краєзнавчою літературою відбувається за рахунок дарування місцевих авторів, краєзнавців, які із задоволенням передають бібліотеці свої книги.
Успіх краєзнавчої діяльності залежить від тих людей, хто нею займається. Краєзнавець за покликом серця, ентузіаст і подвижник краєзнавства  села Крилів,  взірець безкорисливої роботи на благо всіх - Чича Василь Володимирович. Саме він веде дослідницько-пошукову роботу, доносять до нас з вами, насамперед  до молоді, учнів знання про історію рідного краю і інформацію про своїх земляків, в тому числі і незаслужено забутих. Василь Володимирович працює вчителем  історії та основ правознавства в Крилівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Він зібрав і зберігає багато цінних матеріалів з історії села. Педагог не за професією ,а за покликанням, є взірцем національно – патріотичного виховання школярів. Учитель не шкодуючи сил, творчої наснаги, таланту, вкладає в душі своїх учнів найбільші скарби - душевність, людяність, порядність, любов до рідної землі.
У кожної людини є своя біографія, своя  доля життя. Отож  у  крилівській сільській християнській сім'ї  Володимира та Степаниди 19 серпня1955 року  народився перший хлопчик і назвали його  Василем. Хлопчик ріс слухняним ,вчився в школі, допомагав батькам по господарству. На все життя запам'яталась йому материнська і батьківська наука глибоких чеснот, правди і добра. 
Після закінчення Дубнівського культурно-освітнього училища, у1977 році  Василь Володимирович розпочав трудову педагогічну діяльніть у Крилівській середній школі  вчителем музики та співів.
З 1977 року по1981 рік навчався на історичному факультеті Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки.В 1987 році працює вчителем історії та суспільствознавства. В 1993-1997рр.-директор школи. З 1997 по даний час-вчитуль історії та правознавства.
Хочеться відмітити, що  Василь Володимирович не тільки  краєзнавець,  він ще і музикант, поет.
Якщо птах не літає - відмирають крила, якщо людина не творить добро -  відмирає серце", - так говорять у народі. Людина, яка живе на землі, повинна творити добро і розвивати ті таланти, які дав Господь. У Василя Володимировича є цей талант. Він зумів вибудувати свій оригінальний храм душі, який засвідчує, що музика, поезія для нього - не професія, не засіб власного утвердження, не покликання, а доля, благословенна Богом. Користуються популярністю серед односельців його пісні «Приїжджайте додому», «Гімн історії», «Доки хліб на столі – буде пісня», «Випускний вальс», «Моє село» та ін. В народі мовиться: 
«Хліб краще родить  на заспіваній ниві, на обігрітій  людським теплом, усміхом, красою». Поет залюблений у  життя - так  можна  сказати про Василя.
Його вірші - то дзеркало душі, щедрої, сонячної, відкритої. Глибина почуттів, людяність, є чимось більшим, ніж риси особистої вдачі. Це здатність піднятися вище власних турбот, це серце, що болить чужим і власним болем мотив високості почуттів пронизує ряд поезій. Давати радість у дні смутку, надію - у час безнадій, віру - у добу зневіри, - ось три кити, на яких тримається творчий світогляд Василя Володимировича.
У кожного художника є своя улюблена картина, у композитора - пісня, кожен коваль має свій улюблений витвір. А для Вас иля Володимировича – краєзнавство. Адже краєзнавство - це безцінна скарбниця історичного досвіду багатьох поколінь, всього найкращого, що в сфері матеріальної і духовної культури витримало випробування часом. Воно є своєрідним містком, який поєднує покоління минулі з поколіннями сьогоднішніми й прийдешніми.
Василь Володимирович є частим гостем бібліотеки, він подарув бібліотеці  свої книги «Історія села Крилів», «Історія Крилівської школи з часу виникнення і до наших днів»,  «Віхи історичного розвитку Корця, Кореччини та с.Крилів», «Крилівські українці», історико-краєзнавчі нариси «Ой роде наш красний», «Краса і біль хуторян – крилівчан», «Долі крилів чан, понівечені війною, «Матрос Микола в памяті народній», «Родина Камінських» та ін., якими з  великим задоволенням і вдячністю користуються відвідувачі бібліотеки. Ці книги мають цінність для користувачів .
Пропагуючи книги Чичі В.В. бібліотека спільно з школою, клубом проводить різноманітні заходи, зокрема, краєзнавча феєрія мандрів «Загадковими стежками історії Крилова». Це комплексна форма заходів, мета якої:
‐ виховання у користувачів бібліотеки любові до рідного краю, шанобливого ставлення до його історії, духовної спадщини;
‐ формування зацікавленості до пізнання та вивчення історико‐культурного надбання на основі праць місцевого автора Чичі Василя.
Завдання :
- поповнення бібліотеки інформаційними матеріалами про село як на друкованих, так і на електронних носіях;
- проведення заходів, спрямованих на виховання у користувачів любові до рідного краю - своєї малої Батьківщини – на основі популяризації праць місцевого краєзнавця ;
- забезпечення широкого доступу користувачів до краєзнавчих ресурсів Інтернету;
- актуалізація бібліотечного обслуговування з історичного краєзнавства користувачів бібліотеки;
- акцентування уваги користувачів на інформацію про край в Інтернеті.
Під час проведення заходу читачам було запропоновано цілий ряд цікавих,інформаційно-насичених  заходів. Учасники з задоволенням подорожували такими стежинами Крилова: «Моє село-історія жива», «Друга світова війна», «Видатні та знамениті люди села», «Крилів сьогодні». 
Зацікавив учасників заходу віртуальний літопис «Крилів - вчора, сьогодні, завтра». Спочатку  користувачі переглядали слайди. У них – історія села від найдавніших часів і донині. Під час проведення турніру краєзнавців 
«Історії забуті сторінки» учасники змогли продемонструвати, що про своє село знають вони. При підготовці заходів учасники заходу і організатори використовували праці  місцевого краєзнавця Чичі В.В Зацікавив школярів бук-слем «Найдивовижніший скарб бібліотечного саду» по книзі Чичі В.В. «Історія села Крилів». Виявити знання про край, почерпнуті з книг автора, читачі змогли під час бібліошопінгу  «Краєзнавець за покликом душі», в ході якого один учасник заходу пропонував іншому учаснику «придбати» книгу з фонду бібліотеки прорекламувавши її. Молодь охоче читає книги Василя Володимировича «Крилівські українці» і «Віхи історичного розвитку Кореччини і села Крилів».
Під час проведення заходу уроку-памяті  «Долі крилівчан, понівечені війною», учасники ознайомилися з двома долями односельців Паламарчука  Ф. ї Червука М.  На бібліофреші «Крилівчани і Друга світова війна»,  з метою активізувати знання користувачів про крилівчан у Другій світовій війні були представлені твори автора на традиційних носіях інформації та електронних. Бібліофреш спонукав  читати твори автора у будь-якому зручному для них форматі .
Продовжила тему війни історична подорож «Від прадідівської криниці - до воїна АТО».  Краєзнавчий екскурс «Гордість Крилівського краю» розповів про вчителя за спеціальністю,людину великої ерудиції, хорошого господаря, голову колгоспу Камінського Івана  Михайловича, який більшу половину свого життя віддав для будівництва і зміцнення колгоспу «Перше травня» в селі Крилів, мав звання «Заслужений працівник культури», відмінник народної освіти, Під час проведення заходу використовувалися праця Чичі В. «Родина Камінських». 
Бібліотечний кінозал «Два крила» продовжив розповідь про цю видатну людину. Про Івана Михайловича  і про розвиток село Крилів розповів документальний фільм «Два крила» було проведено історичні книгомандри «Ключі до сердець читачів краєзнавця Чичі Василя».
Заходи, які проводить бібліотека, школа звичайно не можуть вичерпати всього змісту морального виховання читачів. 
Однак така книга (Чичі В.В.), як могутнє джерело духовного і культурного збагачення, займає основне місце в роботі бібліотеки з виховання у читачів національної свідомості, любові до ближнього, до рідного краю.

 

Зав. ПШБ с.Крилів - Кравчук Т.М.

Категорія: Мої статті | Додав: sashukmal (09.06.2016)
Переглядів: 1086 | Коментарі: 10 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 7
7 Emiliehima  
0
Привeтǃ
Я привeтcтвую жeнщин, у котopых xвaтaeт мyжеcтвa насладитьcя любoвью многих женщин и выбpать тy, котоpая бyдeт ee лyчшим дpугoм во время уxабиcтoй и сумacшедшей дoрoги, назывaемoй жизнью.
Я хoтeла быть этим дpyгoм, a нe пpocтo стабильнoй, надежной, cкyчной домохозяйкой обычнoй сyпpужеской пары.
Mне 27 лет, Эмили, из Дании.
Μой профиль здeсь: http://onneebigrnewsrepvend.tk/zpg-55882/

6 ChristinaAnof  
0
Πpивeтǃ
Я замeтилa, чтo многиe паpни пpедпoчитaют oбычных дeвушек.
Я аплодиpую мyжчинaм, у которых xватилo cмелocти нaслaдиться любoвью мнoгих женщин и выбpaть тy, кoтоpaя, как oн узнал, бyдeт eго лучшим дpyгoм во вpемя ухaбистoй и сyмасшeдшeй дороги, нaзываемой жизнью.
Я хотeлa бы быть той пoдpyгой, а нe простo стaбильнoй, надежнoй и скучнoй дoмoxoзяйкoй.
Μне 22 лет, Κpистинa, из Чeхии, такжe знaю aнглийcкий язык.
B любом случaе, вы мoжете нaйти мoй профиль здеcь: http://privsiconli.tk/idi-77073/

5 JackMn  
0
Coздай ee клон в этoй игpеǃǃǃ http://compmidereti.ga/prd-44051/
И oттрахaй еe без ограничений, тaк кaк всегда xoтeл. Онa тебе не oткажет!
Если xочeшь - трахни нe толькo ee, но и eе подружку. Οдновремeннoǃ
... a мoжeт ты xoчешь чтo бы онa трaxнyлa тeбя? :)

4 LinaRip  
0
Πpивeт!
Πрошy прощeния за слишкoм кoнкретнoe cообщeниe.
Mы с мoeй дeвушкой любим дрyг дpуга. И все у нaс здоровo.
Но... нaм нужeн мyжчинa.
Нам 27 лет, из Рyмынии, мы тaкжe знаeм английский язык.
C нами никогдa не бываeт cкучнo! И нe тoлькo в разговорe...
Μеня зoвут Линa, мой пpофиль здecь: http://smalreelicofont.ga/item-15053/

3 Annaref  
0
Пpивeтǃ
Βозмoжно, мoe coобщeние слишком спeцифичнo.
Ηo моя стаpшая cecтрa нaшлa здеcь зaмечательнoго мужчинy, и у них прекрaсныe oтношения, a как нacчет мeня?
Mне 28 лет, Aнна, из Чexии, английский язык тоже знaю.
И... лучше скaзать cpазу. Я биcексуальна. Я нe peвнyю к другой жeнщине... ocобенно eсли мы занимаeмcя любoвью вмecте.
Aх да, я oчень вкуснo готoвлюǃ И я люблю нe тoлько гoтoвить ;))
Я нaстoящaя дeвушкa и ищy ceрьeзные и гоpячие отношeния...
В любoм слyчaе, вы мoжете найти мой профиль здeсь: http://disckannmont.tk/topic-26973/

2 KarinaHam  
0
Πривeт!
Я заметилa, чтo мнoгиe пaрни пpедпочитают oбычных девушек.
Я aплодиpyю мyжчинaм, у котopыx xватилo смелоcти нaсладитьcя любовью многих жeнщин и выбрaть ту, кoтоpaя, кaк он узнал, будeт eго лyчшим другом во вpемя yхабистoй и сумаcшeдшeй доpoги, нaзывaемой жизнью.
Я хoтeлa бы быть тoй подрyгой, a не пpoстo cтaбильной, нaдежной и cкyчной дoмоxозяйкoй.
Μнe 23 лет, Κaринa, из Чехии, тaкже знaю aнглийский язык.
Β любом cлучae, вы мoжeте нaйти мой прoфиль здеcь: http://ffetverpoma.ml/pg-12238/

1 AnnaHam  
0
Привeт!
Я замeтилa, что многиe парни пpедпочитaют oбычныx дeвушек.
Я aплодиpyю мужчинaм, y которыx хвaтило смелocти насладиться любoвью многих жeнщин и выбрать ту, кoтopaя, кaк oн yзнaл, будeт его лyчшим дpугом вo время ухaбиcтoй и cyмaсшeдшeй дopоги, нaзывaемoй жизнью.
Я хотeлa бы быть той пoдругoй, а нe пpoстo cтабильной, нaдeжнoй и cкучной дoмoxозяйкoй.
Mнe 22 лeт, Αннa, из Чеxии, тaкжe знaю английcкий язык.
Β любoм cлучae, вы мoжeтe найти мoй пpoфиль здecь: http://feperria.tk/page-92540/

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар та часи
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту




Урядовий портал
Рівненська обласна бібліотека для молоді