П`ятниця, 19.04.2024, 09:59
Вітаю Вас Гість | RSS

Крилівська публічно-шкільна бібліотека

Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 50
Статистика
Статистика
Flag Counter

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Ключі до сердець читачів письменника Спиридона Кравчука

Це публіцистичний роман-дилогія у двох частинах. Події, описані в романі-дилогії відбулися на території Кременецького та Рівненського повітів, Мізоцької, Здолбунівської, Межирицької, Корецької волостей, гмін, районів, містах Росії: Камишині, Сталінграді, Астрахані в період 1918-1942 років. Головний герой-регент хору, дяк Крилівської сільської церкви Микола Брюховський.  Це не тільки панорама розповідей про місцевого патріота і його побратимів-борців за честь та свободу Волині, а й своєрідний путівник в минуле. В ньому читачі переглянуть розгорнутий сувій політичного життя гноблених мешканців нашого краю, Галичини, мореної голодом Східної України,реально доторкнуться до потужної хвилі товариства «Просвіта» - провісника й колиски непримиренної Організації українських націоналістів,зародження боївок самооборони, що стали джерелом утворення УПА. До цієї колоритної  праці вміщені й окремі, донедавна таємні відомості причини виникнення Другої світової війни, жахливих поразок і втрат на її фронтах у перші місяці нападу Німеччини на СРСР, ставлення гітлерівських окупантів до прагнення населення здобути самостійність України. Подані маловідомі штрихи історії деяких міст, сіл, храмів, християнських праведників.
Крилівська земля багата на талановитих людей, особливе місце серед них займають поети і письменники. Кожна книжка місцевих письменників, яка виходить друком – це приємна подія для Крилова. Такою подією і став «Камертон». 
Ведучі  заходу, вчителі Ничипорук Ганна Павлівна та Бойко Тетяна Володимирівна, розповіли про талановиту, творчу, залюблену у свій рідний край, в рідну Україну, людину, заради якої  всі  зібралися; про  земляка, журналіста, письменника – автора багатьох книг, історика-краєзнавця, травника, батька трьох доньок, щасливого дідуся і надзвичайно цікавого співрозмовника.
У кожної людини є своє рідне гніздо, як у пташки. Те гніздо, у якому виростили і викохали нас батько і мати. І де б не були ми, та в думках, мов лелеки, линемо до отчого дому і зберігаємо свою любов до нього, і в уяві зринає образ рідної домівки, чиста джерельна вода, кетяги калини… Рідне село… Столиця нашого дитинства. Такою столицею для Спиридона Кравчука є Крилів, який він називає своєю колискою і духовним вертепом.
Хоч і проживає він у Гощі, але не забуває про рідний  Крилів - співучий куток щедрої  Корецької землі. Спиридон  змалку поринув у вир пісні, поезії, народної творчості, що стало пізніше життєдайною силою для його власних творів.   Доробок у нашого талановитого земляка щедрий. У ньому немало публікацій різних жанрів. Він брав участь і перемагав у Республіканському конкурсі новелістів та нарисовців на теми протипожежної служби України 1977 році, впродовж 1991-2015 років був лауреатом краєзнавчих і літературних іменних премій Гощанського району. Вийшли друком його книги «Чари сивої Погорини», «Сонник-5656 тлумачень», «Мічені вогнем», «Перехрестя вождя Божа», «Пекуча сльоза», «Передзвін віків», «Святині Гощі», «Храми Дорогобузької землі», «Камертон». З усіма цими працями учасників заходу ознайомила книжкова виставка «Ключі до сердець читачів письменника Спиридона Кравчука».
Багато випробовувань випали на  долю письменника, але він ніколи не втрачав оптимізму, він любить життя, любить людей і його серце відкрите для людей, доказом цього є його книги. Книги, в які письменник вклав свою душу і серце. Він любить Україну, як святиню дану нам Богом. Кожен рядок проникнутий любов’ю до рідної землі, щирим захопленням природою. Все це надихає Спиридона Гнатовича  до творчості, без якої він жити не може.
Зустріч з новою книгою - це подія, зустріч з неординарною людиною, автором - це свято. До слова ведучі запросили Кравчука Спиридона, адже, ніхто не розкаже краще за автора про свою книгу.
З непідробною цікавістю автор розповідав (а гості презентації також захоплено слухали) про героїв нової книги.
Своїми враженнями про книгу "Камертон" поділися  книголюби, шановані жителі села  - директор школи Горкун Микола Степанович та вчитель історії Чича Василь Володимирович.  Вони наголосили, що пишаються своїм земляком, який ні на хвилину не пориває зв’язків з рідним краєм і він є великим дослідником у вивченні історії рідного краю, кожну свою книгу перепускає через серце, запал Спиридона Кравчука не вичерпався і всі ще матимуть щастя ознайомитися з його творам.
Зі сльозами на очах присутні  слухали розповіді запрошених на презентацію родичів  тих героїв книги - крилівчан, (учасники заходу  переглядали слайди з їхніми світлинами) які боролися за самостійну Україну і стали жертвами сталінських репресій. Вони розповіли про них і  про ті страшні часи.  Горкун Василь Юхимович  і його донька розповів про свого брата Горкуна Платона Юхимовича, Климук Ганна Іванівна - про свого дядька Захарчука Степана Івановича, Кравчук Олексій Гнатович – про батька Кравчука Гната Тимоновича, Ковальчук Євгенія Данилівна - про Ковальчука Сергія Андрійовича. Ці сторінки історії – приклад героїзму, саме вони  надихають сучасне покоління боротись за незалежність та територіальну цілісність своєї країни.
Присутні мали можливість дивитися  слайд-презентацію. Нові мультимедійні засоби  сприяли кращому  сприйняттю інформації.
Доповнили  презентацію книги «Камертон» музичними номерами учасники заходу Наталія Савчук, Вікторія Протасюк, Наталія Паламарчук, Гомон Любов, Джус Вікторія, Крохмалюк Оксана, Антонюк Катерина, Жовнерук Катерина та учні 4 класу.
Багато присутніх отримали в подарунок від Спиридона Кравчука книги з автографом.
«Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний», - сказав Василь Сухомлинський. Творчість Спиридона Кравчука безцінна. Читаючи  його твори, ми ще більше зрозуміємо і відчуємо красу і неповторність рідної землі,  вчимось розуміти найголовніше – добро наших сердець, чесна праця й благородні діяння ніколи не пропадуть марно, бо вони стали найдорожчими людськими цінностями. 
Така  його праця  як «Камертон» заслуговує великої поваги, адже чим більше ми знаємо людей, які сприяли розвитку нашої країни, тим більшим буде рівень національної свідомості населення.
Спиридон Гнатович зробив вагомий внесок у вивченні історії України, та нашого краю зокрема.  Видання має надважливе історичне, а головне виховне значення .

 

Категорія: Мої статті | Додав: sashukmal (09.06.2016)
Переглядів: 629 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар та часи
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту




Урядовий портал
Рівненська обласна бібліотека для молоді